Архітектура Нью-Йорка прогресує і стає все більш різноманітною рік за роком. Сьогодні “велике яблуко” – це не тільки статуя Свободи, Емпайр-Стейт Білдінг, або Централ Парк, а й численні шедеври сучасного мистецтва. З нашої статті ви дізнаєтеся про найвидатніших прикладах сучасної архітектури найбільшого мегаполісу світу.

1. Житловий комплекс на Спрюс стріт
Знаменитий Бруклінський міст на тлі сучасного комплексу
Головною особливістю побудованої в 2011 році 76-поверхової вежі є її “живий” дизайн, що створює ілюзію руху хвиль. На створення такої незвичайної структури відомого своїми неординарними проектами американського архітектора Френка Гері надихнула драпірування мармурової скульптури 17-го століття в стилі бароко. У будівлі, втіленому в життя компанією Forest City Ratner, знаходяться приміщення школи, бари, ресторани, шикарні апартаменти і навіть міська лікарня.
Житловий комплекс 40 Bond
Житловий комплекс 40 Bond від швейцарського бюро Herzog & de Meuron був побудований в 2006 році, причому його будівництво тривало всього півтора року. Конструкція 9-поверхового комплексу привертає увагу завдяки сітці зі скляних профілів, накладених на бетонні опори. Фасадні панелі впливають на зовнішній вигляд будівлі – залежно від погоди і часу доби воно змінює своє забарвлення. Особлива заслуга у формуванні вигляду 40 Bond належить алюмінієвим огорожам, утворюючим хитромудрі візерунки.

Фірмовий магазин Apple на П’ятій авеню

Башта Банку Америки на шостій авеню
366-метрова вежа Банку Америки, що знаходиться в самому серці Манхеттена, була побудована в 2009 році.Сучасний хмарочос вважається третім за висотою будівлею в Нью-Йорку і п’ятим – в США. Найважливішими аспектами вежі стали висока екологічна безпека та ефективність – при її зведенні були використані спеціальні скло-пакети, частково поглинають сонячне випромінювання і забезпечують максимальне природне освітлення.Башта Банку Америки вважається справжнім шедевром сучасної архітектури хай-тек.
Філія Університету Купера
Будівля філії Університету Купера було зведено в 2009 році за проектом американського архітектора- володаря Прітцкерівської премії Тома Мейн. Сама будівля являє собою зразок гармонійного поєднання брутального фасаду з просторим і світлим інтер’єром. Цікаво, що Університет Купера є єдиним в США безкоштовним приватним університетом.

Вежа Hearst Tower на Манхеттені
Сучасний комплекс Hearst Tower складається з двох основних частин – офісного будинку, побудованого в стилі ар-деко ще в далекому 1928 році, і зведеної у 2006 році 46-поверхової вежі. Цей шедевр від барона Нормана Фостера є одним з найбільш “зелених” у світі і першим в Нью-Йорку, який отримав золотий сертифікат керівництва з енергоефективного та екологічного проектування LEED. Завдяки унікальній конструкції діагональної сітки зі зрізаними кутами будівельникам вдалося витратити стали на 21% менше, ніж у більшості аналогічних хмарочосів, і використовувати полегшений сталевий каркас.

Всесвітній торговий центр 1 (Вежа Свободи) в нижньому Манхеттені
Всесвітній торговий центр 1 – головна будівля в новому комплексі Всесвітнього торгового центру в нижньому Манхеттені, розташоване на місці зруйнованих 11 вересня 2001 веж-близнюків. Добудована зовсім недавно вежа – четвертий за висотою хмарочос у світі і найвище офісна будівля в світі. Вежа висотою 541 м складається з 103 поверхів, 69 з яких займають офісні приміщення. На інших поверхах розташовуються штаб-квартира Міського телевізійного альянсу, кафе, ресторани, готель, торгово-розважальні центри і, звичайно, оглядовий майданчик на позначці 415 м.